Země ve vesmíru

Jednou jsem seděl na louce a žvýkal jsem trávu. Zamyslel jsem se nad oblohou a zemí. Podle mě není země placka, ale je kulatá. Ale nesmím to nikde říct. To by mě asi upálili. Církev je na to jak divá. Mně se líbí souhvězdí ryb. Cestu domů určím zas podle souhvězdí Orion. A cestu na pole podle Cassiopey. Měsíc krásně dorůstá a zas odrůstá.

Tamboři vydali vyhlášku o tom, že kdo šíří zvěsti o tom, že zem je kulatá, ten bude upálen. I král si myslí, že zem je kulatá, ale nesmí to dát najevo. Pozval si na svůj hrad do Prahy známé astronomy, aby pro něho pracovali. Hned se do toho pustili a zjistili, že se slunce točí kolem země. Byl to zajímavý objev. Aby král nebyl pod nátlakem církve, rozhodl se, že se přestěhuje do Olomouce. Tam byl napaden nájemnými vrahy. Naštěstí ho stráže zachránily. Na jeho krku se našel znak kardinála z Berlína, který byl jeho starým nepřítelem. Král i na protest proti papeži naverboval veliké vojsko a vyplenil Berlín. Papež nám vyhlásil válku. Jeho vojska jsme zahnali do pasti. Pobili jsme mnoho vojáků i samotného papeže.

„Sláva! Sláva! Sláva!“ Byl zvolen nový papež. Náš král byl zvolen císařem a byla mu dána velká území. Papež už po měsíci své vlády vyhlásil křížovou výpravu. Zapojili jsme se do ní a pomohli dobýt Jeruzalém.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

komentářů 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.