Medaile nezranitelnosti

Kdysi v srdci Moravy byla malá vesnička, jmenovala se Strakonice. V jednom malém domku žil jeden hoch jménem Matěj. Byl pracovitý, chytrý a měl dobré srdce. Nastal svatojánský večer a všichni seděli kolem ohniště a oslavovali.

Před ohništěm seděla i babička a povídala dětem různé pohádky a příběhy. Matěj seděl blízko babičky a poslouchal její pohádky. Najednou uslyšel řeč o tajemné medaili nezranitelnosti. Matěj si řekl: „Kdybych takovou medaili měl, mohl byvh vládnout světu.“ A tak Matěj začal hledat tuhle medaili.

Jeho posedlost pořád rostla, a jak je někdo něčím posedlý, tak ho ve vesnici začali nazývat bláznem. Tu medaili vlastnil čaroděj Mrakomor. Matěj čarodějův hrad našel, vloupal se do něj a medaili ukradl. Díky medaili se stal nezranitelným a začal vládnout světu. Všichni se ho báli, popravoval lidi, zvyšoval daně a trápil poddané. Všichni hledali někoho, kdo by Matějovi medaili vzal, ale všichni se báli, protože by je za to mohli popravit.

Nakonec Matějův nejlepší kamarád Tomáš našel odvahu a šel mu ukrást medaili. Podařilo se. Tomáš poté vzal kámen a nadobro medaili zničil.

Rating: 3.8/5. From 4 votes.
Please wait...

komentářů 10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.